• 2099
  • 0

Najczęstsze problemy z hamulcami w samochodzie

Układ hamulcowy to jeden z najważniejszych układów w samochodzie, który musi być zawsze stuprocentowo sprawny, jeśli chcemy, by jazda była w pełni bezpieczna. Dlatego nawet jeśli naprawa hamulców wymaga większych kosztów, nigdy nie powinno się z nią zwlekać. Oto najważniejsze problemy z hamulcami, które mogą wystąpić w samochodzie.

Klocki i tarcze hamulcowe

Najwięcej problemów z układem hamulcowym dotyczy klocków i tarcz. Przede wszystkim zauważyć można rozgrzane tarcze. Ich objawem może być między innymi słyszalny pisk tarcz hamulcowych. Jest to wynikiem zużycia okładzin ciernych i oznacza, że tarcze są do wymiany.

Hamulec ręczny

W samochodzie może również dojść do awarii hamulca ręcznego. Najczęściej przyczyną takiego stanu rzeczy jest jego rzadkie używanie. O usterkach tego elementu świadczyć może między innymi zablokowanie koła pomimo zwolnionej dźwigni hamulca ręcznego, a także charakterystyczne piski w czasie jazdy.

Poza tym podczas problemów z hamulcami należy zawsze sprawdzić, czy obecny jest płyn hamulcowy oraz czy nie wymaga on wymiany.

ONLINE APPOINTMENT

Book your appointment now and get $5 discount.

MAKE APPOINTMENT
LATEST POSTS
MOST VIEWED
TEXT WIDGET

Here is a text widget settings ipsum lore tora dolor sit amet velum. Maecenas est velum, gravida vehicula dolor

CATEGORIES

© Copyright 2017 Carservice Theme by QuanticaLabs