Akumulatory samochodowe i motocyklowe
RingOpony Gdańsk

Akumulator to część samochodu, która, nie ważne jakby właściciel pojazdu się starał, nie jest niezniszczalna. Jego żywotność jest zależna od wielu różnych czynników, takich jak prawidłowa eksploatacja czy jej częstotliwość. Niektóre akumulatory mogą działać bez zarzutu przez długie lata, jednak czasem szybsze ich zużywanie może być związane z awarią innej części samochodu. Akumulatory samochodowe zaleca się wymieniać mniej więcej co cztery lata, szczególnie przy okazji silników diesel, ponieważ zużywają one więcej energii podczas uruchamiania.

Co gdy akumulator zawodzi?

Gdy akumulator zaczyna się robić coraz bardziej zawodny i pojawiają się trudności z odpaleniem auta, ludzie najczęściej ignorują ten problem. Nie ma jednak sensu z jego naprawą lub wymianą. Nie jest to duży koszt, a nikt nie chce zawieźć się na własnym samochodzie w najmniej oczekiwanym momencie.

akumulatory motocyklowe i samochodowe gdańsk

Kto nie zna się na samochodach, może iść po poradę do fachowca. Mechanik pomoże przy doborze właściwego akumulatora do danego samochodu i chętnie udzieli wskazówek jak go eksploatować. Dodatkowo możliwa jest usługa wyjęcia starego akumulatora i zamienienia go na nowy, sprawny. Gdy akumulator jest jeszcze sprawny, można go doładować. Regeneracja i naprawa akumulatorów jest wykonywana tylko wtedy, gdy koszt naprawy nie przewyższy kosztu zakupu nowego. Czasem wadliwy może być alternator, dlatego konieczne będzie sprawdzenie instalacji elektrycznej samochodu. Do usług związanych z akumulatorami należy również sprawdzanie ich stanów oraz diagnozowanie wszelkiego rodzaju problemów z nimi związanych.

© Copyright 2017 Carservice Theme by QuanticaLabs