Tłumiki – RingOpony Gdańsk

Tłumik samochodowy to niezbędna część każdego pojazdu. Jest częścią układu wydechowego, która umożliwia prawidłowe przetwarzanie spalin wydobywających się z silników. Tłumik jest również niezbędny do redukowania hałasów wydawanych przez pojazd. Układ wydechowy, w zależności od hałasu, który auto wytwarza, składa się z dwóch lub trzech tłumików wylotowych. Sam układ wydechowy składa się na ogół z takich elementów jak: kolektor wylotowy, tłumik przedni, katalizator, tłumik środkowy, tłumik końcowy oraz rura wydechowa.

tłumiki gdańsk

Awarie w układzie wydechowym mogą być różne, a hałas związany z prowadzeniem samochodu oraz stukot na nierównościach, nie musi od razu oznaczać konieczności dokonania drogiej naprawy. Uszkodzenie może być mechaniczne lub elektroniczne, a każde uszkodzenie może powodować gorszą pracę naszego silnika. Do najbardziej popularnych, ale niezbyt szkodliwych uszkodzeń na pewno należy niszczenie się gumowych elementów mocujących wydech do podwozia. Kosz naprawy to kilkanaście do kilkudziesięciu złotych, a trwa ona około dwadzieścia minut. Tłumiki samochodowe są podatne na usterki, ale nie wszystkie naprawy są jednak takie łatwe do zdiagnozowania i proste do usunięcia.

Ponadto nie istnieje żadna zasada mówiąca o ty, co jaki czas należy wymieniać poszczególne części układu wydechowego. Każdy rozważy kierowca i posiadacz samochodu powinien jednak co jakiś czas przyjrzeć się pracy swojego tłumika. Jest on dość podatny na wszelkiego rodzaju uszkodzenia, dlatego, gdy tylko zacznie nadmiernie hałasować lub się dymić, należy niezwłocznie udać się do mechanika specjalizującego się w układach wydechowych samochodów.

© Copyright 2017 Carservice Theme by QuanticaLabs